Принцип роботи теплового насоса - Альтернетика
Принцип роботи теплового насоса
  • ВЕРТИКАЛЬНІ ЗОНДИ

Теплові насоси беруть енергію із при поверхневого геотермального шару, оскільки цілорічна стабільна температура становить від +10 до +15 °С на глибині до 200 метрів. Для вилучення цієї енергії у ґрунті бурять свердловини, в які опускають герметичні поліетиленові U-подібні труби (зонди), або геотермальні спіральні зонди на меншу глибину до 12 м.

Ground Pump Uzond 480x274

Цими трубами циркулює незамерзаюча рідина. Сховані у ґрунті поліетиленові труби мають вічний термін експлуатації, як і незамерзаюча рідина. Така система не потребує додаткового обслуговування і над цими ґрунтовими зондами можна будувати.Відновлення такої відбувається завдяки теплообміну у ґрунті, підземним річкам, озерам та пливунам. Встановлення системи опалення такого типу є інноваційним в Україні та пріоритетним джерелом тепла для теплового насосу.

 

 

 

  • ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ КОЛЕКТОР

Ground Pump horizont 480x279

 

Завдяки сонячним променям, дощу та теплому повітрю протягом літа сонячне тепло накопичується у поверхневому шарі ґрунту. На 20 сантиметрів глибше місцевої глибини промерзання (для кожного регіону своя глибина промерзання) у ґрунт вкладають поліетиленову трубу з незамерзаючою рідиною, та засипають. Особливістю встановлення цього типу колекторів є заборона на будівництво та прокладання асфальтованих доріг. Перевагою встановлення горизонтального колектора є наявність твердих порід на невеликій глибині у ґрунті. Підвищить ефективність видобутку енергії з ґрунту це наявність у ґрунтах води. А разі наявності водойми – горизонтальний колектор можна затопити, із забезпеченням цілісності колектора від дій рибалок, аквалангістів.

 

 

  •  ПРИПОВЕРХНЕВІ ҐРУНТОВІ ВОДИ

Температура води у ґрунті цілорічно становить 7...12°C. Поверхневі ґрунтові води або так звана “верховодка” перебувають на глибині до 15 метрів. Цю особливість ґрунтових вод можна використовувати для теплових насосів. Збільшення глибини залягання поверхневих вод приводить до зростання потужності водяного насосу у видобувній свердловині та відповідно до збільшення витрат електроенергії.