Альтернативне опалення без газу - Альтернетика

Класичним способом опалення приватного будинку є опалення за допомогою газового котла. Однак у багатьох нових власників будинків виникають питання, що робити в тому випадку, якщо їх земельна ділянка не підключений до газової магістралі? Також нерідко в сучасних реаліях зустрічаються випадки, коли з подачею блакитного палива бувають перебої, а власник будинку, безумовно, хоче мати підстрахуватися, якщо, наприклад, це станеться в зимовий період. Ще одним не менш важливим моментом є те, що за останні два роки, вартість одного кубічного метра природного газу зросла в кілька разів. Тому у багатьох власників виникає логічне запитання про те, як можна заощадити на опаленні і в той же час бути впевненим стабільній роботі обладнання для опалення.

Якщо і у вас виникало таке питання, то рекомендуємо звернути увагу на варіант альтернативного опалення будинку. Далі ми розглянемо, які прилади можуть послужити заміною традиційному газовому котлу, а також зможуть забезпечити опалення будинку без газу.

Що являє собою альтернативне джерело тепла?

У зв'язку з тим, що традиційно приватний будинок опалюється газовим котлом, то під альтернативне опалення будинку має на увазі під собою опалювальний прилад, витратним матеріалом якого не є газ. Коли найбільш актуальне використання альтернативного опалення будинку:

  1. Немає можливості підключити будинок до газової мережі або ж підключення недоступно (дорого);
  2. Економія на опаленні. Комбінування і раціональне управління джерелами тепла дозволить скоротити витрати на опалення приватного будинку;
  3. Бажання зменшити залежність від блакитного палива і мати підстрахування в разі непередбачених морозів або ж перебоїв з подачею теплопостачання.

Яке ж обладнання відноситься до альтернативних джерел тепла? Найбільшу популярність в нашій країні отримали такі, як: тепловий насос і геотермальне опалення будинку.

Альтернативне джерело тепла - тепловий насос

Зараз тепловий насос являє собою один з найбільш економічних способів опалення без газу. Тепловий насос працює від електричної мережі. Суть роботи цього агрегату полягає в перетворенні природної енергії в тепло для того щоб обігріти будинок. Варто зазначити, що в залежності від типу, тепловий насос може бути основним джерелом тепла (тобто повноцінно забезпечити опалення без використання природного газу) або працювати в доповнення до газового котла.

Відрізняють два види теплових насосів:

  • Грунтові теплові насоси - це повноцінна альтернатива котла, що працює на газу. Таке обладнання працює незалежно від того як температура зовнішнього середовища і здатне повністю забезпечити приміщення теплом. До головних недоліків таких насосів можна віднести високу початкову вартість, а також потрібно велику ділянку землі для того, щоб закопати грунтовий колектор. Найбільшою популярністю користуються грунтові теплові насоси від компанії Nibe. У нашій країні офіційний представником компанії «Nibe» є наша компанія «Альтернетіка», яка спеціалізується на поставках альтернативних джерел тепла.
  • Повітряні теплові насоси є більш дешевим і досить простим в монтажі. Таке обладнання здатне замінити класичне газове опалення, однак при температурі нижче нуля градусів ККД їх дуже сильно знижується. Таким чином, опалення стає економічно недоцільним.

Опалення без газу - геотермальне опалення будинку

Важливо відзначити, що використання температури землі для обігріву приміщень вже кілька десятків років успішно застосовують на практиці, але недооцінене в нашій державі. Багато європейських експертів запевняють, що геотермальне опалення будинку - це практично необмежений і free-ресурс, що дозволяє опалювати приватний будинок, незалежно від пори року, і місця розташування будинку. Найсучасніші технології дозволяють акумулювати невичерпне природне тепло з землі. Зауважимо, що витрати на установку і обслуговування геотермальної системи опалення незначні щодо з витратами на блакитне паливо і електрику для обігріву в довгостроковому періоді.

Важливо розуміти, що монтаж геотермальної системи має свої характерні риси, в зв'язку з цим не рекомендується проводити самостійно. Адже при неправильному розрахунку потужності, установці основних вузлів і компонентів ви не досягнете тієї ефективності, яка закладена в цю інноваційну систему опалення. Тому слід довірити цю роботу професіоналам. Добрі відгуки про свою роботу отримали фахівці нашої компанії «Alternetica».

Що ж стосується геотермальних теплових насосів, то радимо придбати геотермальну систему FRANK (Німеччина). Ця система є лідером продажів геотермальних зондів, кесонів з розподільними колекторами в інтернет-магазині alternetica.com.ua.

Якщо ви все ще сумніваєтеся, чи варто вкладати свої кошти для установки однієї з перерахованих альтернативних джерел тепла, то рекомендуємо зайти на нашому сайті alternetica.com.ua в розділ Контакти/Приклади встановлених робіт і переглянути наживо, як все це виглядає.