Повітряні теплові насоси: моноблок чи спліт
airwater1__600x442

Які існують варіанти, якщо ви плануєте встановити тепловий насос "повітря-вода"? Ви можете вибрати моноблок або спліт-систему. Що робить ці два типи обладнання найбільш вигідними з точки зору ціни, простору, функціональності та рівня шуму? Які основні відмінності і на який варіант зрештою варто зробити ставку – моноблочні чи спліт-насоси? Ми пояснимо це нижче.

На ринку представлені два основні типи конструкцій, які зазвичай називають моноблок і спліт. Ми пояснимо особливості та переваги обох цих рішень. Обидві системи працюють за одним принципом, використовуючи закони термодинаміки для вироблення тепла, тобто стиснення та розширення так званого газу-холодоагенту, який у ході цих процесів виділяє холод чи тепло. Отже, тепловий насос може нагрівати, а й охолоджувати.

Які основні відмінності між тепловими насосами Моноблок та Спліт?

В основному, моноблочні насоси повністю виготовляються та збираються на заводі. Зазвичай вони встановлюються на відкритому повітрі, хоча є моделі для приміщень. Кожен тепловий насос складається з наступних компонентів: вентилятор, випарник, компресор, розширювальний клапан та конденсатор. У моноблочному насосі всі ці компоненти поміщені в єдиний блок. Всі з'єднання всередині насоса, що містить газоподібний холодоагент, також виконуються в процесі виробництва, що означає, що термодинамічна система заповнюється газоподібним холодоагентом, потім герметизується та перевіряється на герметичність надзвичайно ретельно. Герметичність теплового насоса є одним з його ключових компонентів, оскільки будь-який витік в системі, як у системах кондиціонування повітря, призводить до втрати газу-холодоагенту та неможливості нормальної роботи пристрою. Вам, напевно, знайомі ситуації, коли кондиціонер у вашому автомобілі не працює, і Вам потрібно його "заправити". Причиною проблеми є нестача газу-холодоагенту в системі. Його необхідно заправити, щоб кондиціонер знову запрацював. Варто зазначити, що останніми роками ціни на холодоагентні гази значно зросли. Інформація з цього питання є широко доступною в Інтернеті.

Spli v monoblok

Переваги теплового насоса типу спліт

Тепловий насос типу спліт відрізняється тим, що його термодинамічна система розділена на дві частини: зовнішній та внутрішній блок. Зовнішній блок містить все, що спричиняє шум, а саме: вентилятор, випарник, компресор та розширювальний клапан. Вентилятор та компресор є основними джерелами шуму. Внутрішній блок теплового насоса спліт-системи складається з конденсатора, циркуляційного насоса, елементів керування та безпеки. Ці два агрегати мають бути з'єднані між собою тонкими трубами, що є частиною термодинамічної системи. Чим більша відстань між блоками, тим складніше встановлення. Всі перераховані вище з'єднання виконуються монтажником на місці.

Рішення "Моноблок проти спліту".

Обидва типи насосів працюють за одним і тим же принципом, але в моноблочному насосі вся термодинамічна система виготовляється та тестується на заводі, тоді як у спліті частина установки виконується монтажником під час монтажу. Це вимагає від нього високої кваліфікації. Ефективність спліта залежить від відстані між блоками та способу прокладання труб - чим більша відстань і чим більше вигинів, тим нижча ефективність. Крім того, безперебійна робота теплового насоса спліт-системи залежить від точності з'єднань термодинамічної системи, виконаних монтажником.

Висновок

Обидва типи теплових насосів мають переваги, але компактний моноблочний тепловий насос часто має перевагу перед спліт-системою, оскільки весь блок виготовляється на заводі. Встановлення моноблочних насосів відбувається швидше та з меншим ризиком помилок при монтажі. Може здатися, що витрати на придбання спліта менші, ніж на моноблочний насос, однак його використання у разі витоку в системі спричинить витрати, які часто перевищують трохи вищу ціну моноблочного насоса.

Порівняння теплових насосів моноблок та спліт-система

  Моноблок Спліт
Монтаж Набагато простіше, тому що необхідно підключити тільки систему центрального опалення. Немає необхідності в установці систем холодоагенту та заправки газом-холодоагентом. Збільшення обсягу роботи, оскільки систему холодоагенту необхідно виготовити та заповнити холодоагентом. Крім того, потрібно більш ніж удвічі більше холодоагенту.
Рівень шуму У фірмових виробах немає відмінностей у рівнях звукової потужності. У фірмових виробах немає відмінностей у рівнях звукової потужності.
ПГП: Потенціал глобального потепління Значно менше, тому що потрібно менше холодоагенту. Вище, оскільки є роздільна, велика система холодагенту.
Випарник Насоси STIEBEL ELTRON мають ламелі спеціальної форми для уповільнення замерзання. Відстань між ламелями більша, спеціально розрахована на вимоги насоса. Випарник від кондиціонера. Значно менша відстань між ребрами. Це означає, що тепловий насос "замерзає" швидше. Розморожування відбувається приблизно 15 разів на день.
Додаткові інструменти, необхідні для монтажу Не потрібні Потрібні - вакуумний насос, манометри, чашковий верстат, балон з азотним редуктором для перевірки герметичності.
Вартість Вища Нижче, оскільки часто використовуються компоненти системи кондиціювання повітря